Najnowsze wiadomości

Grono pedagogiczne

kadra

Z życia szkoły

   

 

W piątek  - 23 maja 2014 r. -  uczniowie klasy I TRM pod opieką pedagoga szkolnego uczestniczyli w festynie profilaktycznym, który miał miejsce w wałeckiej Tawernie na jeziorem Raduń.

 

Czytaj więcej...

Wiosenna edycja akcji
"Tylko pustej głowy nie chroni kask"

Obejrzyj film:

 

Kliknij tu:

http://youtu.be/vNi5mJK6UxM

 

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 KWIETNIA 2014

CHOROBY WEKTOROWE

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który
w danym okresie wymaga szczególnej uwagi.

W roku 2014 tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia będą choroby przenoszone przez wektory.

Wektory to organizmy, które są przenosicielami patogenów i pasożytów. Poprzez wędrówkę i kontakt z otoczeniem przenoszą groźne drobnoustroje na inne organizmy, często na ludzi. W ten sposób mogą wywoływać choroby, które zagrażają zdrowiu lub życiu człowieka. Przykładem wciąż groźnej choroby pasożytniczej jest malaria, która w 2010 roku pochłonęła 660 000 ofiar. Do chorób przenoszonych przez wektory, występujących w naszym województwie należą odkleszczowe zapalenie mózgu oraz borelioza.

Realizując działania w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia dążymy do tego, aby:

  • Rodziny mieszkające na obszarach najbardziej zagrożonych miały wiedzę, jak należy chronić się przed tymi chorobami.
  • Władze odpowiedzialne za zdrowie pomagały ludziom w ochronie przed tymi zagrożeniami.
  • Podróżni mieli świadomość, kiedy istnieje konieczność ochrony i jakie środki profilaktyczne należy podjąć.
  • Władze w krajach, w których choroby przenoszone przez wektory stają się problemem zdrowotnym, podjęły kroki w celu ochrony ludności przed tymi chorobami.

Wstępne informacje o kampanii zostały już umieszczone na stronie internetowej WHO: http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2014/event/en/index.html

 

„Żyj świadomie"

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu wzięli udział w konkursie plastycznym pod tytułem „Żyj świadomie". 11. uczniów (Marta Pikuła III TRM, Marcin Leniewicz III TRM, Paulina Rybicka III TRM, Dominik Czarnecki III TRM, Emilia Wiktorska I a, Dorota Krasnowska I h, Paulina Świątkowska II TFM, Katarzyna Jankowska III TFS, Karolina Drabiszczak III TFS, Virginia Altmark III TFS, Natalia Brodalka III TFS) przygotowało prace plastyczne (plakaty) tematycznie związane z uzależnieniem od narkotyków. Organizacją konkursu w szkole zajęła się szkolna pedagog.

Konkurs przebiegał pod patronatem Poradni Profilaktyczno – Konsultacyjnej Stowarzyszenia MONAR w Wałczu, która właśnie w marcu rozpoczęła swoją działalność,a w czwartek 13 marca 2014 roku dokonała uroczystego otwarcia w Urzędzie Miasta. Podczas uroczystości poradni zorganizowano wystawę plastycznych prac uczniów
z wałeckich szkół. Wytwory uczniów wprowadzały w zakres pracy poradni i stanowiły jednocześnie wystrój sali. Wśród zaproszonych gości byli także uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wałczu, których plakaty zostały docenione i nagrodzone. I miejsce zajęła uczennica pierwszej klas Dorota Krasnowska, natomiast wyróżnienia otrzymali: Marcin Leniewicz III TRM, Virginia Altmark III TFS, Natalia Brodalka III TFS. Uczniowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe, ale najważniejszą nagrodą jest ich świadomość życia bez nałogów.

Joanna Włodarczyk-Załęska

Strona 1 z 2

Joomla templates by Joomlashine. Webdesign by HuberNet