8 października 2015 r. wolontariusze SKW - Patrycja Pająk, Elżbieta Głowacka, Marcin Ostrowski, Alicja Krasowska (klasa IV TRS) oraz Kamil Żakowicz i Daniel Grzelak (klasa IIa) chętnie zaangażowali się w pomoc przy obchodach 40-lecia istnienia Polskiego Związku Niewidomych Koło Wałcz w Wałeckim Centrum Kultury. Wolontariusze witali przychodzących do WCK gości, obsługiwali stanowiska z profesjonalnym sprzętem dla osób niedowidzących i niewidomych oraz  opiekowali się wystawą ręcznie robionych prac i obrazów. Członkowie SKW poświęcili swój czas do późnych godzin wieczornych, za co należą im się słowa uznania, szacunku i serdeczne podziękowania.

 IMAG0010a IMAG0018a

 

                                                                                                                      tekst Magdalena Zadrożna

W dniu 8 października br. wolontariusze ZS nr3 służyli swoją pomocą w czasie zmagań podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy  w Wałczu w IV Turnieju Zadań Praktycznych i Życiowych. Członkowie SKW w składzie: A. Krasowska, E. Głowacka, P. Pająk, M. Ostrowski, K. Rojek, I. Szymańska, P. Łopacińska(uczniowie klasy IV TRS),B. Budny, M. Remiszewska, P. Trzciński, B. Pikuła, M. Hibner, Ł. Sobczak(uczniowie klasy IV TFM) pomogli w przygotowaniu stanowisk do gry oraz czuwali nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek. Za zaangażowanie i poświęcony czas wolontariusze otrzymali dyplom wraz z podziękowaniami.

                                                                                                                                                                                                           tekst Magdalena Zadrożna

W dniu 27 września br. odbył się rajd rowerowy dla podopiecznych Wspierania i Rozwoju Dzieci, Młodzieży oraz Osób Dorosłych z Autyzmem oraz Zaburzeniami Pokrewnymi i ADHD „ Drużyna Ananasów i Przyjaciele”, podczas którego wolontariusze SKW służyli swoją pomocą organizatorom przedsięwzięcia.

Celem rajdu była integracja społeczna osób zaangażowanych wykluczeniem społecznym oraz społeczności lokalnej, popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Rajd rozpoczął się przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka”. Na starcie pojawiło się około 50 uczestników. Meta zlokalizowana była przy Armatorskim Klubie Żeglarskim AKŻ 90. Wolontariusze w składzie: Patrycja Pająk, Elżbieta Głowacka, Marcin Ostrowski, Alicja Krasowska(uczniowie klasy IV TRS)oraz Kamil Żakowicz(uczeń klasy IIa) asekurowali zawodników na trasie, m.in. służyli pomocą w razie niedyspozycji oraz czuwali nad prawidłowym kierunkiem trasy.

W Nakielnie czekała na wszystkich miła niespodzianka, chętni mogli  posilić się grochówką i kiełbaskami z grilla. Po wręczeniu zawodnikom medali i pucharów przez p. Jerzego Karczewskiego-prezesa Stowarzyszenia, dyplomy i podziękowania otrzymali wolontariusze oraz opiekunka grupy p. Magdalena Zadrożna.

DSC06143aDSC06145a DSC06153a DSC06149a

                                                                                                                                                   tekst Magdalena Zadrożna

Rok szkolny 2014/2015

 

W dniach 21-23 listopada 2014 r. młodzież z Zespołu Szkół nr 3, w tym również ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Alicja Krasowska, Marcin Ostrowski, Patrycja Pająk, Elżbieta Głowacka, Paulina Rynkiewicz, Marcin Betleja, Dorota Krasowska, Zuzanna Wasylków, Monika Gabrysiak, Alicja Kmiecik, Marlena Grabowska, Eliza Guzowska, Sławomir Nowak, Julian Krawczyk, Bartosz Budny oraz Adrian Nowiesielski brała aktywny udział w Akcji Charytatywnej na rzecz Marka Kuternowskiego. Pan Marek z powodu ciężkiej choroby potrzebuje nowego łóżka i profesjonalnej rehabilitacji, sporo kosztują też lekarstwa i specjalna żywność. Na to wszystko potrzeba jednak ogromnych funduszy, których rodzina samego zainteresowanego nie posiada.

Read more ...

  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2 
  •  Next 
  •  End 

Page 1 of 2

JSN Metro template designed by JoomlaShine.com