Najnowsze wiadomości

Grono pedagogiczne

kadra

Z życia szkoły

 

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

Opiekunowie SzOK'u prowadzą nabór osób chętnych do pracy w okresie letnich wakacji skzolnych (8 tygodni) w firmie Ludwik Czekolada w Tucznie. Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas określony, wynagrodzenie ok. 1200zł netto, wymiar czasu prac: pełny etat (plus ewentualne nadgodziny - płatne dodatkowo).

Wymagania:

- ukończone 18 lat w dniu zawierania umowy o prace,

- ksiązeczka sanitarno-epidemiologiczna.

Poszukujemy:

- 5 uczniów/uczennic z zawodu mechatronik (monter lub technik) - praca w  pionie technicznym,

- 8 ucznennic - praca przy taśmie produkcyjnej (sortowanie, układanie wyrobów).

 

Zainteresowane osoby prośimy o pilny kontakt (konieczność przejścia badań zdrowotnych do celów sanitarno-epidemiologicznych).

Oferujemy fachową i rzetelną obsługę interesantów. Przyjdź, zapytaj - to nic nie kosztuje ;-)

Pozdrawiam Łukasz Podkowa

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

OPIEKUNOWIE:         mgr inż. Ewelina LUDWICZAK

       mgr inż. Łukasz PODKOWA

Zapraszamy:

Dzień tygodnia

Godzina

Opiekunowie

Poniedziałek

14.50 – 16.00

E. Ludwiczak

Ł. Podkowa

Środa

12.30 – 14.30

E. Ludwiczak

14.50 – 16.00

Ł. Podkowa

Piątek

11.00 -12.00

Ł. Podkowa

Kontakt:

(67)349-41-02               www.zs3walcz.com             Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.             

 

Dnia 1 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół nr 3 w Wałczu przy ul. Bankowej 13, na mocy wcześniej zawartego porozumienia między Piotrem Filipiakiem - dyrektorem szkoły oraz Małgorzatą Gadomską – dyrektorem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ODK SIMP oddział w Szczecinie, rozpoczął swoją działalność Szkolny Ośrodek Kariery (SzOK). Nadmienić należy, że SzOK funkcjonuje w ramach realizowanego w szkole projektu pn. „Aktywny absolwent nowoczesnej szkoły zawodowej z zachodniopomorskiego”, który to oferuje wybranej grupie uczniów nieodpłatne uczestnictwo w kursach: m.in. języka angielskiego, instalatora w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz obsługi, konserwacji oraz montażu urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Opiekunami ośrodka są: Ewelina Ludwiczak i Łukasz Podkowa (nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz osoby odpowiedzialne za promocję i budowanie wizerunku szkoły).

Do zadań priorytetowych SzOK należy wspieranie ucznia (absolwenta szkoły) w rozwijaniu umiejętności planowania własnej ścieżki edukacyjnej, planowania własnego rozwoju zawodowego, poszukiwania pracy. Służyć temu mają zajęcia z poradnictwa zawodowego uczniów (indywidualne i grupowe), jak również spotkania z rodzicami i przedsiębiorcami. Sukcesywne gromadzenie i udostępnianie własnej bazy informacyjnej o rynku pracy, kierunkach dalszego kształcenia ma pozytywnie wpłynąć na podniesienie świadomość ucznia i pomóc mu w planowaniu kariery zawodowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom biznesu (chęć pozyskania pracownika kompletnego), potrzebom szkoły (kształcenie wysokokwalifikowanej kadry pracowniczej) oraz ucznia (uzyskanie kwalifikacji przydatnych na rynku pracy), opiekunowie SzOK prowadzą rozmowy (negocjacje) z lokalnymi przedsiębiorcami w celu promocji zatrudnienia absolwentów ZS nr 3, jak również organizowania tzw. wakacyjnych staży zawodowych dla młodzieży uczącej się. Zdając sobie sprawę z faktu, iż wielu spośród naszych wychowanków „dorabia” w wakacje uznano, że z korzyścią dla wszystkich (przedsiębiorcy, szkoły, ucznia) będzie danie młodzieży szansy na legalną pracę połączoną z nauką (nabywaniem nowych lub doskonaleniem posiadanych już umiejętności zawodowych). Dlatego też opiekunowie ośrodka kariery zapraszają lokalnych przedsiębiorców, uczniów i wszystkich sympatyków szkoły do współpracy (kontakt: osobisty – szkoła, telefon: (67)349-41-02, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Pozdrawiam Łukasz Podkowa.

Joomla templates by Joomlashine. Webdesign by HuberNet